1,5 – 9 mėn. individuali kūdikių kineziterapinė mankšta

Individuali mankšta – taisyklingos ir savalaikės jūsų kūdikio fizinės raidos priežiūra, kuria drauge su jumis rūpinsis profesionalios ir įgudusios kineziterapeutės rankos. Mūsų specialistės padalins visa būtina ir vertinga informacija ir kūdikio mankštos metu praktiškai parodys pratimų eigą, kurią galėsite atlikti savarankiškai ir namuose.

Tėvams svarbu žinoti, kad jų mažylis auga sveikas. Kūdikio vystymasis vyksta po truputį,  etapais. Kaulai, raumenys ir raiščiai vystosi netolygiai, dėl šios priežasties gali formuotis netaisyklinga kaklo, pečių juostos, stuburo ar klubų padėtis. Kineziterapinė mankšta padeda atpalaiduoti įsitempusius arba sustiprinti  silpnus kūdikio raumenis, pagerinti kraujo apytaką . Todėl rekomenduojame kuo anksčiau apsilankyti apžiūrai pas kineziterapeutę, kad apžiūrėtų ir įvertintų mažylio raidą. 

Mankšta padeda mažyliui formuoti tikslius ir taisyklingus judesius, kurių išmokęs jis savarankiškai apsivers, atsisės, pradės ropoti, žengs pirmuosius žingsnius.

Kaip vyksta individualios mankštelės? Visų pirma atliekamas kūdikio kūnelio  apšildomasis masažas  ir mankštelė. Tėveliams atsakomi svarbūs kūdikio raidos klausimai, kineziterapeutė pataria, kokius pratimus galėsite atlikti namuose. Pastebime, jog efektyviems rezultatams būtinas tęstinumas, todėl skatiname kineziterapijos metu atliekamus pratimus praktikuoti ne tik Šeimos Gerovės Centre, bet ir namuose. 

Antroji mankštos užsiėmimo dalis įprastai vyksta ant kineziterapinio kamuolio. Mankštos intensyvumą kineziterapeutė parenka atsižvelgdama į kūdikio raidą ir pajėgumą atlikti pratimus pagal savo amžių.  Užsiėmimų dėka  stiprėja raumenys, spartinama kraujotaka, gerinamas kūno tonusas. Ankstyvoji kūdikio mankšta  stiprina pilvo sienelę –  nuo jos banguojančių judesių pradeda geriau funkcionuoti vidaus organai, tai padeda išvengti pilvo diegliukų.

Viso užsiėmimo metu vienas iš tėvelių lieka šalia kūdikio. Taip kuriama jauki ir saugi atmosfera vaikui. Kineziterapinės mankštos metu galima naudotis įvairiais esamais ar asmeniniais mažylio žaislais, kurie padeda koncertuoti kūdikėlio dėmesį užsiėmimo metu.

Kviečiame kūdikių mankštelę atlikti mūsų licencijuotoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje – Šeimos Gerovės Centre, Klaipėdoje.  

Individualios kūdikių kineziterapinės mankštos trukmė - 30min.

 

Svarbu žinoti:

  • Skirta 1,5 - 9 mėnesių kūdikiams;
  • Vaiką būtina pamaitinti likus 1 val. iki užsiėmimo pradžios;
  • Mankštos metu būtina turėti rankšluostį ir mėgstamą žaisliuką;

 

Siekiantiems geriausių rezultatų! Kūdikiams, kuriems padidėjęs arba sumažėjęs raumenų tonusas, siūlome drauge su mankšta išbandyti ypač veiksmingus, papildančius užsiėmimus vandenyje. 6 sav. - 4 mėn. individualus kūdikių plukdymas vonelėje. gerina jo širdies ir kraujagyslių sistemų darbą, kvėpavimo organų veiklą bei aktyvina medžiagų apykaitą.Paslaugų kainoraštis