Kūdikis visą nėštumo laikotarpį išbuvęs mamos gimdoje turi gerai išvystytus įgūdžius judėti vandenyje, todėl po gimdymo yra svarbu suteikti galimybę jam ir toliau mėgautis ir tobulinti šią patirtį.
Reguliarus mažylio plukdymas vonelėje gerina jo širdies ir kraujagyslių sistemų darbą, kvėpavimo organų veiklą bei aktyvina medžiagų apykaitą. Buvimas vandenyje stimuliuoja odos receptorius, taip skatinamas psichomotorinis kūdikio vystymasis.
Prieš kūdikio plukdymą vonelėje profesionali kineziterapeutė apžiūri, įvertina ir su tėveliais aptaria kūdikio raidą. Vėliau atliekama 15 minučių viso kūno apšildomoji mankšta, atsižvelgiant į tai ar mažyliui reikia atpalaiduojančios, ar raumenis stimuliuojančios mankštos.
Plukdymo metu mažylis yra skatinamas laikytis ant vandens ir judėti jame. Švelnus supažindinimas su nardymu padeda vystytis kūdikio plaučių tūriui bei svarbiems refleksams. Plukdymo intensyvumas užsiėmimo metu atliekamas pagal kūdikio savijautą.
Pratimų rotacija užtikrina įvairių kūno raumenų darbą. Plaukiama tiek ant pilvuko, tiek ant nugarytės, atliekami, kvėpavimo takams naudingi, nėrimo pratimai. Plaukiojimo pratimų dinamika išlaiko vaiko susidomėjimą visą užsiėmimo laiką.
Viso plukdymo metu vienas iš tėvelių lieka šalia kūdikio. Taip kuriama jauki ir saugi atmosfera vaikui, o tėvai gali stebėti užsiėmimą ir drauge matyti vaiko pažangą kiekvieno užsiėmimo metu.
Kviečiame individualų kūdikių plukdymą atlikti mūsų licencijuotoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje – Šeimos Gerovės Centre, Klaipėdoje.
Kūdikį rekomenduojama pamaitinti ne vėliau, kaip likus 1 val. iki užsiėmimo pradžios.
Su savimi turėti:
Siekiantiems geriausių rezultatų! Tėvams, kurie rūpinasi, kad kūdikio motorinė raida vyktų pagal jo amžių ir turėtų teigiamą poveikį kūdikio vystymuisi, siūlome kartu su kūdikio plukdymo vonelėje užsiėmimais išbandyti ir ypač veiksmingus individualius kineziterapinės mankštos užsiėmimus. Tai puikus būdas formuoti taisyklingus kūdikio judesius, kurie vėliau prisidės prie svarbių vaiko pasiekimų: galimybės savarankiškai apsiversti, atsisėsti, ropoti ir žengti pirmuosius žingsnius.